Öğrenci Sözleri

Hayata Dair Okumalar seçme öğrenci sözleri

Emel Özmutlu

Emel Özmutlu

Akademisyen

“Hayata Dair Okumalar, kendini bilmenin ne anlam ifade ettiğini adım adım uygulayarak umutla kavrayabilmemi ve ahengin ne anlama geldiğini idrak etmemi sağladı. Ve varlığımı o ahengin bir parçası olarak yeniden yorumlayabilmemin yollarını açtı.”

Merdol Can Dinçer

Merdol Can Dinçer

Ses Terapisti

“İçsel sorularının cevabını belki hiç kimse hiçbir yer veremeyebilir ama sen bulabilirsin peki ‘bunu bulma yolunu gösterebilecek bir yer var mı’ dersen Hayata Dair Okumalar derim.”

Özge Sevinç

Özge Sevinç

Peyzaj Mimarı

“Hayata Dair Okumalar eğitimlerine katılmış ve içsel ahengi için yolculuğuna devam eden biri olarak kendini bilme çalışmalarının birinci basamağı olarak bu okumaların çok kıymetli ve önemli olduğunu düşünüyorum. Bu okumalar bir nevi yolu aydınlatan bir ışık kaynağı…”

Alen Gavar

Alen Gavar

Sportif Direktör

“Hayata Dair Okumalar, merkezinde insan olan, kadim ve ezoterik bilgiler ile yoğrulmuş, kendini bilme sanatı ile ruhun sonsuz yeteneklerini anda var etmenin tadını, kokusunu, sevgisini yaşamanın bendeki izlenimleridir. Hayata Dair Okumalar ile gelecekle buluşmak, bu bedenden öte olduğumuz, özümüzün sorularını cevaplarını gayret ile taçlandırmaya ve birlik ile yeni tohumlar filizlendirmeye davetlisiniz…”

Gülcan İnan

Gülcan İnan

Modacı

“Hayata Dair Okumalar ile yeniden doğdum diyebilirim, bu yeni bende neler var; kendine daha merhamet ve sevgi gösterebilme, pusulası vicdanı olma ama bu ailenizin ya da toplumun size öğretmiş olduğu acıma duygusu olan öğretilmiş bir vicdan da değil, bunu da öğreniyorsunuz burada, ve negatifte olmadan anda kalabilmeyi yaşayarak öğrenmeye devam etme…”

Gamze Göncü

Gamze Göncü

Şehir Planlamacısı

“Hiçkimse özgür olmak için kendine vurmaya hazır değil. Hayata Dair Okumalar sonrası kendim dediğim mekanikliğim ve benliklerim ile yüzleştiğimde hayat ve tüm varoluş çok daha basitleşti. Kendimden kendime giden bir yolculukta farkındalığımı arttıran, beni özgürleştiren bir yol arkadaşı oldu.”

Lerna Ökten

Lerna Ökten

Arkeolog

“Hayata Dair Okumalar, Gurdjieff’in kendini bilme felsefesi ve Cemal beyin engin bilgisi ile harmanlanan muazzam bir eğitim olarak bende yer etmiştir. Bende ve hayatımda neler değiştiğinin tanımını yapmak çok kolay değil çünkü kendini bilme yolculuğunda seni bu yola hazırlayan ve bu yolda durmadan ve motivasyonunu kaybetmeden ilerleyebilmen için gereken enerjiyi, nefesi alman için muhteşem bir eğitimdi. Kendinle başlayan ve daha sonra ailenle, yaptığın işle, çevren ile ve hatta içinde yaşadığın evren ile bağlarının bile değiştiği bir eğitim…”

Mert Ersoy

Mert Ersoy

Catring Şirket Sahibi

“Hayatı anlamanın kendini bilmekten geçtiğini ve hayat ile kendim ile ilgili doğru sandıklarımın aslında hiç de öyle olmadığını gösterdi. Bu farkındalık devamında birçok yeni içsel soruya cevap bulma ve varlıksal ihtiyaçlarımızın neler olduğunu öğrenme isteği ile beni akademiye daha da çok bağladı”

Gülşah Timin

Gülşah Timin

Şube Müdürü

“Başta bir merak ve heves olarak başlayan Hayata Dair Okumalar maceram, ‘neler oluyor’ diyerek şaşkınlıkla ve birçok katmandan oluştuğunu anladığım benin daha belki de ilk kabuğunu kaşımayı öğrenme gayreti ile devam etti. Ve tüm bu gayretler neticesinde anladım ki aslında macerayı serüveni hiç dışarıda aramaya gerek yok çünkü kendini keşfetmeye gayret etmek insanın hayatındaki en büyük serüvenmiş… İyi ki Hayata Dair Okumalar ile yolum kesişti…”

Yasemin Sağlam

Yasemin Sağlam

Yaratıcı Drama Öğretmeni

“Hayata Dair Okumalar, benim hayatımda çok şey değiştirdi ama iki önemli farkındalığımdan size söz edebilirim: Ben 46 yaşındayım. Son bir yılda kat ettiğim yolu ben 45 yıl boyunca kat edememişim. Bir yılda yaşadığım büyümeyi, dönüşümü, gelişmeyi 45 yılda yapamamışım. Bu benim için çok önemli bir farkındalıktı. İkincisi de; yüzünü geleceğe dönmenin, adımını geleceğe atmanın ne demek olduğunu gerçek anlamda ben bu çalışmalardan sonra anladım.”

Ebru Tanrıverdiler

Ebru Tanrıverdiler

Halkla İlişkiler Uzmanı

“Hayata Dair Okumalar ile ilk tanıştığım dönem, hayatımdaki döngülerin hız kazandığı, benden başka herkesin ve her şeyin beni yönettiğini fark ettiğim bir dönemdi. Hayata Dair Okumalar, her şeyden önce evrenin bir dili olduğunu ve o dili okumak ile ilgili yardımları hayatın içinde fark etmeme neden oldu. Hayatla, insanla, doğayla, olaylarla ve en önemlisi kendi iç dünyam ile ilgili sorularıma bambaşka bir pencereden bakıp bambaşka bir anlayış ile cevaplar bulmama sebep oldu. Yeni fikirler ile yeniden varoluş oldu benim için…”