Hayata Dair Videolar

İnsan denen gerçeklik varlıksal dönüşümünden sonra yolculuğuna devam etmek için Ruhu ile buluşmak ister.

Hayata Dair Okumalar Nedir?

Hayata Dair Okumalar, doğanın yasaları ile uyumlanıp, grup ile birlikte çalışarak kendine dair yolculuk yapmaktır.
Savrulup giderken ayakta durmak, döngüsel rüzgarlar tekrar geldiğinde hatırlamak, doğamızdan hiç beklenmeyeni ortaya koymak, kendimiz üzerinde çalışınca olan budur…

Hayat dediğimiz bu ana özgü karmaşık olayları başka bir düzenle kavramak için bir aradayız. Birlikteyken nasıl yapacağımızı, ne olacağını görmek için bağ kuruyoruz. Kendini bilmek, kadim bilgelik sanatlarının devam eden geleneklerini, anın çözümü ve hareketi ile güncellemekte.

Hayatın anlamını, hayatın içindeki olaylarda, karşılaşmalarda bulmak, çözümün mümkün olduğunu, canlı olduğunu deneyimlemek…

Sadece hatırlamak ve istemek… Yapmak…

Eğitimin içeriği nedir?

Kendini Bilme ve Varlıksal Dönüşüm konularında çalışmak isteyen ve Yüksek Şuur Akademi‘ye zaman açısından, uzun dönem devam edemeyecek kişiler için oluşturulmuş, içeriği yoğunlaştırılmış, kısa dönemli butik bir eğitimdir. Özellikle Gurdjieff metodolojisi olan 4. Yol çalışmalarına ağırlık verilerek Kendini Bilme çalışmaları yapılır. Varlıksak dönüşüm ve ruhsal yolculuğunda ilerlemek isteyen kişilere ışık tutar ve yol gösterir. Yılların birikimi ve ustalığıyla harmanlanmış özel tekniklerle hızlandırılmış bir yoldur.

Eğitimi kim veriyor?
Eğitimler, dernek başkanımız Ahmet Cemal Gürsoy tarafından verilmektedir.
Eğitim ne kadar sürüyor?

İçeriğin tamamlanmasına bağlı olarak 22 hafta sürer.

Dersler ne sıklıkla yapılıyor?

Hayata Dair Okumalar, haftada bir yapılır.

Ders gün ve saati nedir?

Dersler her dönem katılımcıların çoğunluğunun genel talebine göre değişiklik gösterebilir. Hafta içi gündüz, hafta içi akşam veya hafta sonu olabilir.

Eğitime kimler katılabilir?

Hayata Dair Okumalar, özel ve butik bir çalışma olduğu için grup enerjisiyle uyumlu ve eğitim yoğunluğuna uygun yapıda kişilerin bir araya gelmesiyle oluşur. Bu sebeple her eğitim dönemi öncesi ön görüşmeler yapılır.